بهترین پردازنده های موبایل 2022

بهترین پردازنده های موبایل2022

” آیا شما نیز به دنبال رنکینگ پردازنده های موبایل هستید یا میخواهید مطمئن شوید نسل بعدی گوشی همراه که خریداری میکنید از بهترین پردازنده موبایل برخوردار میشود؟

بدون شک پردازنده گوشی، یکی از مهمترین قسمت های آن است . عملکرد پردازنده به صورت مستقیم بر سرعت گوشی، عملکرد بازی، تجربه کاربری و کارایی باتری تاثیر میگذارد.

گوشی موبایلی که به پردازنده پرسرعت مجهز شده است می‌تواند همه اپلیکیشن‌های مورد نظر شما را در یک چشم به هم زدن باز کند و یا همه وظایفی که از آن می خواهید را بدون اتلاف وقت به سرعت انجام دهد اما وقتی که پردازنده موبایل ضعیف باشد این امر باعث می شود که تجربه کاربری خوشایندی نداشته باشید.

از طرفی این موضوع می‌تواند منجر به بروز مشکلاتی مانند داغ شدن بیش از حد گوشی یا پایین آمدن عمر باتری شود. بنابراین می توان گفت که پردازنده گوشی نقش بسیار مهمی را در عملکرد و در هنگام بازی  ایفا می کند زیرا  CPU نیز با پردازنده تلفیق می‌شود و نتیجه نهایی را نشان میدهد. به همین دلیل از واژه مناسب SOC برای پردازنده موبایل استفاده شده است.

این روزها گوشی همراه به یک قسمت اساسی از زندگی همه ما تبدیل شده است . ویژگی های سخت افزاری مانند دوربین، دوربین ضبط ویدیو، ام پی تری پلیر و بسیاری از سخت افزارهای دیگر همواره مورد نیاز ما هستند. از طرفی برای آنکه تجربه کاربری بسیار خوبی با گوشی همراه داشته باشیم باید به یک پردازنده پرسرعت مجهز شود که همه این وظایف را به راحتی و با صرف مقدار کمتری انرژی انجام دهد.

در واقع پردازنده به عنوان قلب و مغز گوشی همراه عمل می کند و برای آنکه تجربه کاربری مطلوبی داشته باشید باید پردازنده گوشی از قدرت لازم برخوردار باشد.

طی سال‌های اخیر پردازنده های موبایل همواره از قدرت بیشتری برخوردار شده اند و می توانند این وظایف را به صورت روزانه با سرعت بالاتر انجام دهند. از جمله این وظایف می‌توانیم به بازی های گرافیکی سنگین، ضبط ویدیو های 8K، و حتی واقعیت افزوده اشاره کنیم. از طرفی همواره پنج دسته از پردازنده ها به نام کوالکوم، مدیاتک، سامسونگ، هواوی و اپل مشغول تولید پردازنده هایی هستند که بر دنیای گوشی‌های همراه حاکم شده‌اند.

در واقع کوالکام و مدیاتک پردازنده های موبایل را برای سایر کمپانی های تولید کننده گوشی همراه تولید می کنند در حالی که اپل، سامسونگ و هواوی پردازنده هایی را می سازند که تنها در گوشی‌های تولید شده توسط خودشان به کار برده می شوند. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که سامسونگ برخی از پردازنده های اگزینوس را صادر می کند.

از طرفی Tech Centuration  نیز یکی از بهترین تکنیک های بنچمارکینگ با نام Centurion Mark   را برای ارزیابی عملکرد پردازنده ها توسعه داده است. این مقیاس می تواند عملکرد CPU را نیز مورد ارزیابی قرار دهد. البته این ارزیابی عملکرد، بازی و کارایی باتری را نیز در بر می‌گیرد. بنابراین ما می توانیم همه این داده ها را با هم تلفیق کرده و به یک مقیاس اساسی برای soc دست پیدا کنیم.

از طرفی Centurion Mark نه تنها بنچمارک های خام بلکه الگوی عملکرد واقعی دستگاه را نیز به حساب می آورد.  این امر نه تنها دقت اساسی ارزیابی مقیاس را بالا می‌برد بلکه درک آن برای مشتریان نیز آسان است و به راحتی می توانند از عملکرد کلی گوشی همراه خود سر در بیاورند.  ارزیابی صورت گرفته  در دسامبر سال 2020 نشان داد پردازنده موبایل Apple A14 Bionic  در رده نخست قرار دارد.

از طرفی این پردازنده در گوشی های خانواده آیفون12 به کار برده شده بود. دومین پردازنده که از بالاترین سرعت عملکرد برخوردار بود اسنپدراگون 888 می باشد که در گوشی های سامسونگ نیز به کار برده شده است. از طرفی اگزینوس 2100 نیز در رده سوم واقع شده است. همچنین مدیاتک Dimensity 1200  و 1100 نیز در رده های بعدی قرار گرفته اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید